image

Ben Kimim?

17 yılı aşkın süre ile kuruluş aşamasındaki pek çok finans kurumunun şube ve Genel Müdürlük ekiplerinde çok çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra artık kariyerime bütünsel ve hümanist bir yaklaşımda koçluk yaparak ve fasilitatör olarak devam ediyorum.

Özge Saygün

Kariyer ve Yönetici Koçu / İkinci Bahar Koçu
Takım Koçu ve Kolaylaştırıcı - Eğitmen
ICF Üye No: 009486605I

Kurumsal Geçmişim

2000 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden, 2004 yılında da İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 2004-2007 yılları arasında MT olarak girdiğim Finansbank A.Ş.’nin 3 yıl içinde 300’e yakın şube açarak sektörün ağ anlamında en hızlı büyüyen bankası ünvanını almasından, National Bank of Greece (NBG) yüzde 46’sını alana dek geçen süre içinde satış, pazarlama ve projeler olmak üzere şube ve Genel Müdürlük ekiplerinde çok çeşitli pozisyonlarda görev yaptım.

2007 yılı itibariyle kariyerime bir süre Teknoloji Holding bünyesinde proje bazlı satış uzmanı olarak devam ettim, Kolay Tedarik projesinin sonlanması ardından Portekiz merkezli Millenniumbank BCP bünyesinde Ticari Bankacılık kariyerime geri döndüm.

2010 yılında Millenniumbank BCP’nin Fiba Holding tarafından satın alınmasıyla yine Fiba Grup çatısı altında Ticari ve Kurumsal Bankacılık satış ve raporlama alanında çalıştım ve 2014 yılına kadar görevimi sürdürdüm.

2014 yılının ilk aylarında Eurobank ve Tekfen Holding’e ait olan hisselerini Aralık 2012 tarihinde satın alan Burganbank A.Ş.’ye geçtim ve 7 yıl süre ile Ticari ve Kurumsal Bankacılık alanında kısa bir süre şube müdürlüğü olmak üzere iş geliştirme, proje yönetimi, dönüşüm, büyüme, satış etkinliği ve stratejiye yönelik alanlarda bütünsel bir yaklaşım içinde görev yaptım.

image
image

Aldığım Eğitimler

2021 yılının son aylarında ayrıca Aeris Coaching tarafından düzenlenen Coaching for Great Teams programına katıldım ve profesyonel koçların koçluk yetkinliklerini ve bilgilerini geliştirerek takımlara koçluk yapabilir donanıma sahip olmalarını sağlayan ICF akredite 50 saatlik ACSTH Koçluk eğitimini tamamladım.

Temel eğitimler haricinde yurt içi ve yurtdışı pek çok eğitime katılmaya devam ediyorum. Aldığım eğitim ve sertifika programları arasında Yale Üniversitesi tarafında çevrimiçi olarak sunulan “The Science of Well-Being”e ek olarak zor zamanların üstesinden koçluk yaklaşımı ile gelmek, hikaye anlatıcılığı, somatik koçluk, insanlık sonrası Dünya’da doğru zamanı ve bireyi anlamak, eğitimcinin eğitimi, koçlar için bilişsel davranışçı terapi, akıl ve zeka oyunların eğitimciliği ile insan kaynakları ve temel çalışma mevzuatı gibi pek çok program yer almaktadır.

İlgi Alanlarım

İlgilenmekten son derece keyif aldığım alanların başında yardım koşularına katılmak geliyor. 35 yaşından sonra koşmaya başladım ve geçtiğimiz 3 senedir Unicef Türkiye ile #teamunicef çatısı altında yardım koşularına katılarak bağış topluyor, hem kendi sağlığım için adım atıyor hem de Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmek ve kız çocuklarını güçlendirmek için “kızlara söz ver” diyerek koşuyorum. Kız çocukları ve kadınların, birey ve insan olarak tüm haklarından faydalandıklarından emin olmak, öğrenilmiş kalıplaşmış yargıları kırarak, maruz kaldıkları eşitsizliklere “dur” denilmesine, koşarak ben de destek olmak ve adımlarımı anlamlandırmak istiyorum.

Koşu haricinde yaratıcılığımı beslediğine inandığım doğa yürüyüşleri yapmaktan, mantar toplamaktan, bitki yetiştirmek ile Linkedin’de içerik üretmek ve okuduğum kitaplar hakkında #haftamınkitabı başlığı altında özet paylaşımlarda bulunmaktan son derece keyif alıyorum. Ayrıca dünya mutfakları ile duygularımız gibi çeşitli olan baharatlara da ilgi duyuyorum.

Mesleki olarak ise daha önce eğitim ve koçluk hizmet sunduğum sektörler arasında boya hammaddesi, perakende, bankacılık, otomotiv, yedek parça, tarım ile girişimciler ve çeşitli sivil toplum kuruluşları bulunmaktadır. Ek olarak öğrenciler ile orta ve üst düzey yöneticilerin yanında özellikle mavi yakalı çalışanlar, milli sporcular ve uzun soluklu tedavi sürecindeki hastalar ile çalışmak konusunda özel ilgim ve tecrübem bulunmaktadır.

image